top of page
SosyalBen Vakfı Logo.PNG

Öğrenme merakla, eğitim ihtiyaç duymakla başlar.


Her çocuk yetenekleri, merakı ve potansiyeli ile biriciktir. Bu biriciklik milyonlarca güzel ihtimalin ilham kaynağıdır. Çocukların tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim öğretim olanaklarından yararlanma şansları, tıpkı bireysel özellikleri gibi farklıdır. Fakat bu fark bireysel özelliklerin farkı gibi adaletli değildir. 
 

Bu durum onlar açısından bir fırsat eşitsizliğine dönüşebilmektedir.  Öğrenende var olan yetenek ve farkları değerlendirmek, öğreneni geliştirmek ve dönüştürmek için yapılabilecekler, bu eşitsizliği bir nebze olsa da azaltacak çalışmalar yapabilmekle mümkündür. Bu zirvenin eşitsizliklerin azaltılması yönünde bir fırsat ve farkındalık yaratacağını düşünüyor ve sizleri de merakımıza ortak olmaya davet ediyoruz.
 

Buluştay için el ele vermiş, eğitimi dert edinen iki kurum olarak bu davetin sahibiyiz.  Nitelikli eğitime erişim noktasında eşitsizliklerin azaltılması için 7 yıldır saha çalışmaları yürüten ve taşımalı eğitimin yapıldığı köy okullarındaki çocukların yeteneklerini keşfedip, gelişim olanaklarını sunan SosyalBen Vakfı ile öğrenenlerin gelişimine etki ederek herkes için sürdürülebilir bir dünyaya katkı sunmayı hedefleyen 24 uzman eğitmenin bir araya gelerek oluşturduğu Öğrenme Meraklıları Eğitim Kooperatifi;  sizlerle ortak paydamız olan eğitim alanında farkındalık yaratmak, sorgulamak, tartışmak, anlam çıkarmak ve sorumluluk almak üzere bir araya gelmeyi umuyoruz. 
 

Nitelikli Eğitim Buluştayı’nın eşitsizliklerin azaltılması yönünde bir fırsat ve farkındalık yaratacağını düşünüyor ve sizleri de bu buluştaya misafir ediyoruz.
 

Dünyayı eğitim kurtaracak…
 

Ve bir çocuğu sevmekle başlayacak her şey…

image-removebg-preview (32).png
bottom of page